| Platform Height | 13m / Customized |
|---|---|
| Inner Width | 1.5m / Customized |
| Capacity | 720 Riders / H |
| Color | Customized |
| HS Code | 95069900 |
| Gel Coat | Ashland/DSM |
|---|---|
| Color | Optional |
| Slide Type | Raft Slide |
| Brand Name | China Vison |
| Useage | Amusement Park |
| Brand Name | Vison |
|---|---|
| Resin | Ashland/DSM |
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Material | Fiberglass |
| Origin Country | China |
| Brand Name | Vison |
|---|---|
| Resin | Ashland/DSM |
| Color | Please Refer To Our Color Chart |
| Frame | Galvanized Carbon Steel |
| HS Code | 95069900 |
| Resin | Ashland/DSM |
|---|---|
| Color | Please Refer To Our Color Chart |
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Brand Name | China Vison |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Useage | Amusent Park |
|---|---|
| Resin | Ashland/DSM |
| Brand Name | China Vison |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| HS Code | 95069900 |
| Brand Name | Vison |
|---|---|
| Platform Height | 13m |
| Length | 200m |
| Sliding Mode | 2 Persons / Time |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Brand Name | China Vison |
| Model Number | LR |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| Origin Country | China |
| Frame | Galvanized Carbon Steel |
|---|---|
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Useage | Amusement Park |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| Warranty | 1 Year |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
|---|---|
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customized |
| HS Code | 95069900 |