| Color | Red / Yellow / Green / Customized |
|---|---|
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Useage | Amusement Park |
| HS Code | 95069900 |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| HS Code | 95069900 |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Useage | Water Park |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
|---|---|
| Brand Name | China Vison |
| Color | Customized |
| Resin | Ashland/DSM |
| Useage | Amusent Park |
| Color | Customized |
|---|---|
| Platform Height | Half Customized/Module |
| Main Component | FRP Flume & Steel Structure |
| Resin | Ashland/DSM |
| Screw | 304 Stainless Steel |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Color | Refer To Our Colors Chart |
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Frame | Galvanized Carbon Steel |
| Brand Name | China Vison |
| Brand Name | Vison |
|---|---|
| Platform Height | 13m |
| Length | 200m |
| Sliding Mode | 2 Persons / Time |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Brand Name | China Vison |
|---|---|
| Useage | Amusement |
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Refer To Our Color Chart |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Size | 1000 * H3000mm |
| Useage | Amusement Park |
| HS Code | 95069900 |
| Warranty | 1 Year |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
|---|---|
| Color | Customized |
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Useage | Amusement Park |
| HS Code | 95069900 |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
|---|---|
| Color | Customized |
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Useage | Amusement Park |
| HS Code | 95069900 |