| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Quality Control | Strong QC Team |
| Warantee | One Year |
| Resin | Ashland/DSM |
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Screw | 304 Stainless Steel |
| Resin | Ashland/DSM |
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Model | SW-SA4 |
|---|---|
| Size | 11*6.2*5.7m |
| Material | Fiberglass |
| Capacity | >20riders/time |
| Warranty | 1 Year |
| Platform Height | 13m / Customized |
|---|---|
| Inner Width | 1.5m / Customized |
| Capacity | 720 Riders / H |
| Color | Customized |
| HS Code | 95069900 |
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
|---|---|
| Platform Height | 16m |
| Maximum | 7.1 M/s |
| Capacity | 480rider/h |
| Brand Name | China Vison |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Frame | Galvanized Carbon Steel |
| Screw | 304 Stainless Steel |
| Color | Customed |
| Quality Control | Strong QC Team |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Useage | Amusement Park |
| Characteristic | Safe And Customized |
| Slide Type | Raft Slide |
| Brand Name | China Vison |
| Power | Air Blower |
|---|---|
| Accessories | Stainless Steel |
| Filtration | Stainless Steel Filter |
| Control | PLC |
| Brand Name | China Vison |
| Model | SW-SA3 |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Size | 11.5*12.5*6.5m |
| HS Code | 95069900 |
| Warranty | 1 Year |
| Platform Height | 16m |
|---|---|
| Maximum | 7.1 M/s |
| Floor Space | 67m*26m |
| Capicity | 480rider/h |
| Color | Customized |