| Resin | Ashland/DSM |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Screw | 304 Stainless Steel |
| Color | Refer To Our Colors Chart |
| Platform Height | 10.45m |
| Name | Swing Water Slide |
|---|---|
| Platform Height | 10.45m |
| Brand Name | China Vison |
| Factory | SSG Audited Manufactuer |
| Material | Fiberglass |
| Model | HT-51 |
|---|---|
| Floor Space | 67m*22m |
| Plattorm Height | 16.4m |
| Brand Name | China Vison |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| Place Of Origin | Guangdong, China (Mainland) |
|---|---|
| Power | Pump |
| Useage | Amusement Park |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Color | Customized |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Color | Refer To Our Colors Chart |
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| HS Code | 95069900 |
| Brand Name | China Vison |
| Model | HT-51 |
|---|---|
| Floor Space | 67m*22m |
| Name | King Cobra Slide |
| Country | China |
| Color | Red/Yellow/Green/customized |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Color | Customed |
| Brand Name | China Vison |
| Resin | Ashland/DSM |
| Useage | Amusement Park |
| Resin | Ashland/DSM |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | China Vison |
| HS Code | 95069900 |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Useage | Amusement Park |
| Characteristic | Safe And Customized |
| Slide Type | Raft Slide |
| Brand Name | China Vison |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Brand Name | China Vison |
| Useage | Amusement Park |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| HS Code | 95069900 |