| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| HS Code | 95069900 |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| Brand Name | China Vison |
| Model | HT-06 |
|---|---|
| Material | Fiberglass,steel Structure |
| Platform Height | 11m |
| Water Supply | 120 M³ / H |
| Capacity | 120 Riders / H |
| Frame | Galvanized Carbon Steel |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | China Vison |
| Product Model | HT-01 |
| Product Name | Spiral Water Slide |
| Model | HT-06 |
|---|---|
| Platform Height | 11m |
| Capacity | 120 Riders / H |
| Brand Name | China Vison |
| Warranty | 1 Year |
| Model | HT-06 |
|---|---|
| Platform Height | 11m |
| Capacity | 120 Riders / H |
| Color | Customized |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Name | Whale Spray |
|---|---|
| Color | Refer To Our Color Chart |
| Size | 1100mm*H3000mm |
| Brand Name | China Vison |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Model | Lazy River-001 |
|---|---|
| Capacity | 50-1000 Riders/time |
| Width | 3m-6m |
| Depth | 1m |
| HS Code | 95069900 |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Waranty | 1 Year |
| Resin | Ashland/DSM |
| Brand Name | China Vison |
| Color | Refer To Our Catologue |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| Resin | Ashland/DSM |
| Brand Name | China Vison |
| Model | KES-005 |
|---|---|
| MAterial | Fiberglass |
| Color | Customized |
| HS Code | 95069900 |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |