| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Resin | Ashland/DSM |
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Frame | Galvanized Carbon Steel |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Color | Blue Or Customized |
| Place Of Origin | Guangzhou |
| Warranty | 1year |
| Resin | Ashland/DSM |
| Place Of Origin | Guangdong, China (Mainland) |
|---|---|
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | China Vison |
| Place Of Origin | Guangdong, China (Mainland) |
|---|---|
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Model Number | HT-52 |
| Color | Customized |
| HS Code | 95069900 |
| HS Code | 95069900 |
|---|---|
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Warranty | 1 Year |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Useage | Amusement Park |
| Platform Height | Half Customized/Module |
|---|---|
| Resin | Ashland/DSM |
| Useage | Amusement Park |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| HS Code | 95069900 |
| Tower Height | 11m |
|---|---|
| Capacity | 120 Riders / H |
| Water Supply | 120 M³ / H |
| Color | Customized |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Gel Coat | Ashland/DSM |
|---|---|
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Color | Refer To Our Colors Chart |
| HS Code | 95069900 |
| Factory Control | Strong QC Team |
| Gel Coat | Ashland/DSM |
|---|---|
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| HS Code | 95069900 |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| Brand Name | China Vison |
| Platform Height | 14.6m |
|---|---|
| Material | Fibergladd |
| Inner Width | 2.6-18.6m |
| Floor Space | 42*60m |
| Capacity | 720 Riders / H |