| Place Of Origin | Guangdong, China (Mainland) |
|---|---|
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | China Vison |
| HS Code | 95069900 |
|---|---|
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Warranty | 1 Year |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Useage | Amusement Park |
| Tower Height | 14.6m |
|---|---|
| Floor Space | 42m*60m |
| Water Supply | 1100 M³ / H |
| Brand Name | China Vison |
| HS Code | 95069900 |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Useage | Amusement Park |
| Brand Name | China Vison |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Material | Fiberglass, Carbon Steel |
|---|---|
| Color | Red,Orange,Yellow,Green (can Be Customized) |
| Height | Can Be Customized |
| Length | Can Be Customized |
| Slide Type | By Mat Or Body Slide |
| Brand Name | Vison |
|---|---|
| Platform Height | 13m |
| Length | 200m |
| Sliding Mode | 2 Persons / Time |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Quality Control | Strong QC Team |
| Warantee | One Year |
| Frame | Galvanized Carbon Steel |
| Color | Customed |
| Gel Coat | Ashland/DSM |
|---|---|
| Screw | 304 Stainless Steel |
| Frame | Galvanized Carbon Steel |
| Material | Fiberglass |
| Brand | Vison |
| Platform Height | 14.6m |
|---|---|
| Material | Fibergladd |
| Inner Width | 2.6-18.6m |
| Floor Space | 42*60m |
| Capacity | 720 Riders / H |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Platform Height | 13m / Customized |
| Inner Width | 1.5m / Customized |
| Capacity | 720 Riders / H |
| Brand Name | China Vison |