| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Screw | 304 Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customed |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| Resin | Ashland/DSM |
|---|---|
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Material | Fiberglass |
| Screw | 304 Stainless Steel |
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Model | SW-SA |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Size | 11.5*12.5*6.5m |
| Floor Space | 18*16m |
| Capacity | >30 Riders / Time |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Color | Blue&Red |
| Size | 3500*1300*2000 |
| Warranty | 1Year |
| Origin Country | China |
| Model | SW-SA3 |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Size | 11.5*12.5*6.5m |
| HS Code | 95069900 |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | China Vison |
|---|---|
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Warranty | 1 Year |
| HS Code | 95069900 |
| Slide Type | Body Slide |
| Resin | Ashland/DSM |
|---|---|
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Material | Fiberglass |
| Screw | 304 Stainless Steel |
| Color | Refer To Our Colors Chart |
| Material | Fiberglass, Top Raw Stainless |
|---|---|
| Tower Height | 11m |
| Capacity | 120 Riders / H |
| Water Supply | 120 M³ / H |
| Color | Customized |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Platform Height | 16m |
| Maximum | 7.1 M/s |
| Floor Space | 67m*26m |
| Features | Water Slide, Boat, Climbing Wall |
|---|---|
| Usage | Water Park |
| Material | Fiberglass |
| Stype | Boat Stype |
| Steel Columns | Hot-dip Galvanized |