| Frame | Galvanized Carbon Steel |
|---|---|
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Useage | Amusement Park |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| Useage | Water Park |
| Brand Name | China Vison |
| Origin Country | China |
| Model | KWS-003 |
|---|---|
| Brand | Vison |
| Color | Yellow / Blue, Red / Blue, Red / Green, Customized |
| Warranty | 1 Year |
| Slide Type | Body Slide |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| HS Code | 95069900 |
| Color | Refer To Our Color Chart |
| Model Number | XPH-010 |
| Size | 3500*2000*2500 |
| Resin | Ashland/DSM |
|---|---|
| Frame | Galvanized Carbon Steel |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Warrany | 1 Year |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Brand Name | China Vison |
| Useage | Amusement Park |
| Quanlity Control | Strong QC Team |
| HS Code | 95069900 |
| Model | XPH-015 |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Size | 3.2m*3.2m*5.0m |
| Color | Refer To Our Colors Chart |
| Waranty | 1 Year |
| Model | HT-06 |
|---|---|
| Material | Fiberglass,steel Structure |
| Platform Height | 11m |
| Water Supply | 120 M³ / H |
| Capacity | 120 Riders / H |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Color | Optional |
| Tower Height | 3.15m |
| Warranty | 1Year |
| Capacity | 360/H |
| Model | HT-09 |
|---|---|
| Material | Fiberglass |
| Size | Optional |
| Floor Space | Optional |
| Useage | Amusement Park |