| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Color | Customed |
| Waranty | 1 Year |
| Screw | 304 Stainless |
| Frame | Galvanized Carbon Steel |
| Gel Coat | Ashland/DSM |
|---|---|
| Origin Country | China |
| Color | Refer To Our Color Chart |
| Brand Name | China Vison |
| Type | Plastic Slide |
| Color | Customized |
|---|---|
| Platform Height | Half Customized/Module |
| Main Component | FRP Flume & Steel Structure |
| Resin | Ashland/DSM |
| Gel Coating | Ashland/DSM |
| Power | Air Compressor |
|---|---|
| Accessories | Stainless Steel |
| Filtration | Stainless Steel Filter |
| Control | PLC |
| Type | Wave Machine |
| Brand Name | Vison |
|---|---|
| HS Code | 95069900 |
| Resin | Ashland/DSM |
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Screw | 304 Stainless Steel |
| Resin | Ashland/DSM |
|---|---|
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Material | Fiberglass |
| Screw | 304 Stainless Steel |
| Steel Supporting | Galvanized Carbon Steel |
| Brand Name | Vison |
|---|---|
| HS Code | 95069900 |
| Screw | 304 Stainless Steel |
| Capicity | 720rider/h |
| Water Supply | 1450m³ /h |
| Brand Name | Vison |
|---|---|
| Resin | Ashland/DSM |
| Gel Coat | Ashland/DSM |
| Warranty | 1 Year |
| Factory | SGS Audited Manufactuer |
| Resin | Ashland/DSM |
|---|---|
| Frame | Galvanized Carbon Steel |
| Platform Height | 10.45m |
| Product Model | HT-28 |
| Water Supply | 300m³/h |
| Material | Fiberglass |
|---|---|
| Screw | 304 Stainless Steel |
| Brand Name | China Vison |
| Platform Height | 16m |
| Water Supply | 173m/h |